Ponad tysiąc podpisów pod apelem do Rektora UW!


Udało się! Ponad tysiąc podpisów z wezwaniem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec wykładowcy UW, wiceministrowi Warchołowi. W jeden dzień zebraliśmy podpisy z apelem o podjęcie działań wobec wiceministra. Homofobiczny, dehumanizujący język nie może być bezkarny 

Marcinowi Warchołowi (wiceministrowi sprawiedliwości a jednocześnie wykładowcy UW) grozi postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Warszawskim po wpisie, w którym nazwał Sylwester Marzeń w TVP „sylwestrem wynaturzeń”. Zawiadomienie w tej sprawie złożył inny pracownik uniwersytetu, prof. Jakub Urbanik z Wydziału Prawa i Administracji UW. 

Z kolei w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie w którym wywiera presje na Uniwersytet Warszawski. Zaznacza w nim, że zdaniem ministerstwa słowa wiceministra sprawiedliwości, który nazwał osoby LGBT wynaturzonymi mieszczą się w kanonie przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych i jako takie nie powinny być objęte postępowaniem dyscyplinarnym. 

Ministerstwo nie ma racji – dehumanizujące określenia na mniejszości żyjące w tym kraju to nie pogląd filozoficzny czy religijny. To obrzydliwe szczucie i wykorzystywanie swojego autorytetu i pozycji aby politycznie żerować na najsłabszych. Stanowisko pisane ręką ministra Czarnka nie pozostawia złudzeń – przeciwko władzom Uniwersytetu Warszawskiego stanie całe Ministerstwo Edukacji. Tym bardziej potrzebna jest presja aby władze uczelni nie ugięły się i wszczęły postępowanie dyscyplinarne przeciwko wiceministrowi Warchołowi. 


Awatar bartstaszewskibastafoundation

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: